Pythagoriáda - školní kolo

Mgr. Lenka Ringlová

• Mgr. Lenka Ringlová
  • Mgr. Lenka Stromská

Dne 2. 11. 2021 se na naší škole uskutečnila matematická soutěž Pythagoriáda.

Účast žáků na soutěži je dobrovolná. Někteří se přihlásili s chutí ověřit si své matematické dovednosti a vědomosti. Jiní váhali, zda to zvládnou. Zadání úkolů navazuje na to, co se žáci naučili v hodinách matematiky, ale i jaké mají logické myšlení, jak umí kombinovat a vycházet z životních situací. I po tak dlouhé době, kdy jsme se učili matematiku distančně, je stále dostatek žáků, kteří se chtějí matematicky rozvíjet.

Za 6. ročníky se zúčastnilo 17 žáků, za 7. ročníky 7 žáků, za 8. ročníky 13 žáků a za 9. ročníky 15 žáků. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo má 10 a více bodů. Každý správný výsledek z 15 příkladů je za 1 bod.

Úspěšným řešitelem se stal Václav Haša z 8. A s 12 body a postupuje do okresního kola, které bude v prosinci v Krnově.

Všechny zúčastněné žáky chválíme a přejeme další matematické úspěchy.